Továbbítás emailben
Cikk nyomtatása

Békafesztivál

"Miss Kitty O\'Neil" ugrott legnagyobbat a több mint 2000 versenyző közül a
Calaveras megyében (Kalifornia) megrendezett békaugró bajnokságon. Miss Kitty győzelmét
legfőképpen "edzőjének", a 13 éves Jimmy Jones-nak köszönheti. A győztes béka
– aki Oregonból érkezett – 6,05 métert ugrott, ezzel maga mögé utasítva a "Gustini"
nev? versenyzőt, akinek csupán 5,92 métert sikerült elérnie. A "béka-jockey"
egyébként az a személy, aki lankadatlanul csapkod és ordítozik a béka mögött, ütögeti
a földet és a kétéltűeket minden eszközzel a minél nagyobb ugrásra ösztönzi. A
versenytáv három egymást követő ugrás kombinációjából áll. A Mark Twain elbeszéléséből
ismert calaverasi verseny rekordugrása valójában egy "Rosie" nev? békához fűződik,
aki több mint 21 láb (6,4 méter) távolságra szökellt 1986-ban. A jelenlegi győztes
edzője 750 dollárt kapott. Ha sikerült volna Miss Kittynek a 86-os rekordot megdöntenie
5000 dollár ütötte volna hajtója markát. A békák a verseny fáradalmai után
visszatérnek természetes élőhelyükre. (AP)

Sokan vagyunk

Októberre 6 milliárdan leszünk a földön – jövendöli a Worldwatch Intézet római
tagozata. 1960-ban még csak 3 milliárd ember élt bolygónkon, és még sohasem történt
meg, hogy röpke negyven év alatt megduplázódott volna a népesség. A demográfiai
toplistát tavaly is Kína vezette 1 milliárd 255 millió fővel, a második helyen India
állt 976 millió lakossal. A harmadik az Egyesült Államok 274 millió fővel, a
negyedik Indonézia 207, az ötödik Brazília 165 millió lakossal – írja az
ITAR-TASZSZ. Oroszország már csak a hatodik volt 148 millió fővel, és a prognózis
szerint 2050-re lecsúszik a 16. helyre. Az orosz népesség akkor már csak 114 millió fő
lesz; megelőzi Pakisztán, Nigéria, Banglades, Etiópia, Irán, Kongó, Mexikó,
Vietnam, a Fülöp-szigetek és Egyiptom is. (MTI)

Életmentő majonéz

Két üveg majonéznek köszönheti az életét egy eltévedt japán hegymászó. Az 59
esztendős oszakai férfi a 2295 méter magas Nagano körzetében az Iwasuga hegy csúcsát
akarta egyedül meghódítani, ám tizenhét nappal ezelőtt eltévedt a felfelé vezető
úton. A férfi családtagjai értesítették a rendőrséget, amely nagy erőkkel kezdte
meg az elveszettnek hitt alpinista keresését – ám 48 óra elteltével, mivel
semmilyen nyomra sem bukkantak, beszüntették a kutatást. A teljesen kimerült hegymászóra
szombaton bukkantak rá egy félreeső völgyben, távol attól a csúcs felé vezető úttól,
amelyen elindult. Az 59 esztendős férfi elmondta, hogy több mint két héten keresztül
a nála lévő két üveg majonézen és egy doboz sajton élt. (MTI)