hetilap

Hetek hetilap vásárlás
Búcsúzik az évszázad legjobbja

1999. 12. 11.
Steffi Graf, a versenyzéstől augusztusban visszavonult német teniszező dél-afrikai búcsúmérkőzéseinek első állomásán, Durbanben két játszmában legyőzte a hazaiak éljátékosát, Amanda Coetzert.

Graf 6:3-ra nyerte az első szettet, majd a másodikban is vezetett 4:3-ra, amikor eső
miatt kényszerpihenőt tartottak. A folytatásban mindketten hozták saját adogatásaikat,
így rövidítésre került sor. Ebben Graf akarata érvényesült, 7:3-ra nyert.

A 30 éves teniszező – aki pályafutása során 22 Grand Slam-tornát nyert, 1988-ban
pedig olimpiai bajnok volt – azért döntött a befejezés mellett, mert "nem volt már
mit elérnie, és nem talált örömöt a játékban".

Búcsúmérkőzés-sorozatának következő állomásain – Stellenboschban és
Johannesburgban pénteken, illetve vasárnap – Graf szintén Coetzerrel találkozik.

A férfiaknál az ausztrál Rod Lavert, míg a nőknél Steffi Grafot választotta az évszázad
teniszjátékosának az AP.

Az amerikai hírügynökség hat szakértőt kért fel a kérdés eldöntésére, s egyik
győztes személye sem jelent nagyobb meglepetést.

Laver pályafutása során 11 egyéni Grand Slam-elsőséget szerzett, s nyolc ponttal előzte
meg a még aktív játékosok legjobbját, az eddig 12 Grand Slam-győzelmet arató
amerikai Pete Samprast. Az ausztrál sportember 1962-ben amatőrként, majd 1969-ben már
profiként is egy évben nyerte meg a négy Grand Slam-tornát. A képzeletbeli dobogó
harmadik helyén az 1920-as évek klasszisa, az amerikai Bill Tilden végzett.

Steffi Graf egy ponttal előzte meg a csehszlovák, majd amerikai színekben versenyző
Martina Navratilovát. A harmadik helyezést az ausztrál Margaret Smith Court érdemelte