Számok

59 évnyi börtönbüntetést kaptak összesen a „sokkoló gyilkosság” elkövetői, vagyis az a három brit férfi, akik halálra rugdostak egy családapát, miután az megzavarta őket a háza kirablása közben. A bíróságon tagadták, hogy ők követték volna el a gyilkosságot, de bűnösnek találták őket. Mark Elliot 23, két társa pedig 20 és 16 éves börtönbüntetést kapott.

40 fölöttire is emelkedhet a holttestek száma abban a házban, amelyben felújításkor bukkantak emberi maradványokra a munkások. A tulajdonosnőnek, Catherine McGuigannek 32 ezer fontjába (10,1 millió forint) is kerülhet a 18. századi maradványok újbóli eltemetése. A kvéker közösségek ugyanis azt tanácsolták neki, hogy hamvasztassa el a házában talált holttesteket.

300 milliós adócsalásra derítettek fényt a Vám- és Pénzügyőrség Országos Parancsnokságának nyomozói. Az adócsalással gyanúsítottak 2006 szeptembere óta 300, az USA-ból származó autót értékesítettek magyar vállalkozások közbeiktatásával, hamis számlákkal, hamis forgalmival, és az áfát sem vallották be.  

2,5 millióval többen vannak naponta a McDonald’s­ok-ban. A vártnál magasabb profitot hozott össze a világ vezető gyorséttermi lánca, az egyesült államokbeli McDonald’s Corporation társaság.

mcdonalds

92 éves férfi fogságából szabadított ki a rendőrség egy 9 éves kislányt az Oslótól délre fekvő Mysenben. Az előző este eltűnt kislány után helikopterekkel, kutyákkal és önkéntesek sokaságával kutató rendőrséget egy olyan nőnek a bejelentése vezette nyomra, akit az idős férfi ugyancsak a lakására akart csalni. A rendőrség betörte a gyanús lakás ajtaját, s ott sértetlenül megtalálta a kislányt.

PARTNEREINK: